Rezultaty konkursu
Z uwagi na niewielkie zainteresowanie konkursem nagrody przyznaję wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Proszę o zgłoszenie się na dyżurach lub pomiędzy zajęciami.
Uczestnikom dziękuję za wyrażenie opinii oraz za propozycje i uwagi odnośnie strony. Postaram się sukcesywnie wdrożyć odpowiednie poprawki i usprawnienia.
Jednocześnie informuję, iż na 143 osoby, które wzięły udział w ankiecie na temat integracji strony z serwisami społecznościowymi 60% było za, 27% przeciw a 13% nie miało zdania
PozdrawiamZ okazji Świąt i przerwy noworocznej w zajęciach ogłaszam konkurs z nagrodami. Chciałem poprosić Państwa o opinie, dotyczące funkcjonowania niniejszej strony internetowej. Jako że licznik odwiedzin przekroczy niedługo 20 tys. warto zastanowić się, nad ewentualnymi korektami, które mogłyby poprawić, usprawnić działanie strony.
Proszę pisać co Waszym zdaniem powinno być zmienione, dodane czy usunięte, tak aby wszystko jeszcze lepiej funkcjonowało i było bardziej przydatne dla Studentów.
Najciekawsze opinie i pomysły zostaną opublikowane (za zgodą autorów) i nagrodzone.
Jako nagrody postanowiłem rozdać egzemplarze autorskie zbioru zadań z makroekonomii, które pozostały mi z poprzedniego wydania. Będą przydatne do ćwiczeń w przyszłym semestrze.
Propozycje proszę przesyłać na maila: piotrs(at)umk.pl, koniecznie podając w tytule maila: "Konkurs www" oraz swoje Imię i Nazwisko. Niepodpisane maile nie będą brane pod uwagę.
Życząc Wszystkim Spokojnych Świąt zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród pod koniec stycznia 2012.
Oto Wasze propozycje:
Witam. Jako osoba, która interesuje się internetem, trochę dzięki zawodowi który posiadam po ukończeniu technikum, chciałbym podsunąć kilka może nie znacznych, ale na pewno umilających szatę graficzną, pomysłów. Co zauważyłem jako użytkownik kilku przeglądarek to fakt że mozilla firefox na systemie operacyjnym Linux nie posiada czcionki, która się w buttonach po lewej stronie [Menu główne, O mnie itd.] Motto napisane na stronie startowej jest lekko nie wyraźne, nie wiem czy to jest styl czcionki czy też skan pisma, lekko wyraźniejsze byłoby lepsze. Moim zdaniem w obecnej chwili odnośnik do portalu społecznościowego [ teraz najpopularniejszy jest facebook] powinien się pojawić na stronie. Umożliwia to użytkownikom tej strony wchodzenie na nią bez konieczności znania nazwy strony. Raz wejdą klikną "Lubię to" i będąc na portalu, na którym nie da się ukryć spędzamy dużo czasu, będą na bieżąco z wszelkimi wstawkami na stronie. Kwestia buttonów, przekierowań do podstron. Osobiście dla mnie są zbyt kanciate, lekkie zaokrąglenie na pewno dało by lepszy efekt wizualny. Panoramy Torunia jako osoba urodzona w Toruniu ja bym nie zmienił :D. Wielkim plusem strony jest fakt, że nie posiada wstawek flashowych, które zjadają ogromną ilość pamięci i tym samym czynią stronę tylko wolniejsza. Myślę, że to wszystko co można by było zmienić i czego nie powinno się zmieniać.
Michał G. - 15.12.2011
Moją propozycją jest wprowadzenie tłumaczenia strony na język angielski. Było by to ułatwienie dla obcokrajowych studentów wydziału WPiSM. Widywałem taką opcje na innych stronach domowych, gdzie poprzez kliknięcie jednego przycisku tekst polski, zmieniał się na słowa po angielsku, bez zmiany znaczenia dosłownego.
Mariusz S. - 15.12.2011
Jeśli chodzi o stronę techniczną, proponowałabym poprawienie czcionek w lewym menu, aby umożliwić wygodną pracę na wszystkich rozdzielczościach (zrzut ekranu dołączony do maila). Licznik odwiedzin niestety nie działa do końca poprawnie - chyba nie spełnia swojego prawdziwego przeznaczenia. Przydałaby się jakaś mapa strony, aby łatwiej można było się poruszać. Co do treści, świetnie byłoby gdyby dodane zostały odpowiedzi do zadań (bez rozwiązań) ze zbioru - zachęci to do rozwiązywania zadań i pomoże w razie niepewności. Mile widziana byłaby także integracja z facebook'iem, można poprzez ten środek informować studentów w szybki i łatwy sposób. Można uruchamiać także więcej sond - dzięki czemu można będzie poznać opinię studentów w wielu kwestiach. Zainteresowanym na pewno przyda się spis ciekawych pozycji do przeczytania z dziedziny ekonomii.
Zuzanna M. - 29.12.2012
Witam Serdecznie. Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze dzieląc się moimi pomysłami a także spostrzeżeniami dotyczącymi zarówno funkcjonowania strony, jak i szaty graficznej. Na początek chciałbym poruszyć nieco temat integracji z portalami społecznościowymi. Wszyscy wiemy, że najpopularniejszym obecnie tego pytu portalem jest Facebook. Rozprzestrzenił się on do tego stopnia, że obecnie spotkać można przekonanie wśród młodzieży, że "kto nie ma facebooka - nie istnieje". Codziennie odwiedzanie tej strony stało się normalnością. Sam fakt, że wszystko jest zebrane w jednym miejscu, bez potrzeby odwiedzania innych stron, jest niezwykły. Facebook oferuje przecież gotowe banery, kody na stronę, więc nie powinno być większych problemów z jego integracją. Obecność Tweetera również umiliłaby sprawę, tylko nie można przesadzić. Raczej skupić się należy na jednym portalu. Kolejną rzeczą, na którą chciałbym zwrócić uwagę jest Motto na stronie głównej. Jest ono kompletnie nieczytelne. Wina leży po stronie zarówno rozdzielczości tego PGN'a ale i czcionki, która się po prostu "zlewa". Przejdę teraz do layouta, czyli szaty graficznej. Nie budzi ona u mnie większych zastrzeżeń oprócz czcionek, o których wspomniał wcześniej kolega. Używam dwóch systemów operacyjnych. Pod Windą jest wszystko ok, pod Ubuntu już tak dobrze nie jest. Zwróciłbym na to uwagę. Poza tym wszystko ze sobą współgra. Owszem, można w przyszłości urozmaicić stronę o elementy Flash.. tylko po co? Moim zdaniem strona ma charakter informacyjny, nie jest jakiegoś typu portalem, na którym są najświeższe wiadomości. W przyszłości można także pomyśleć wprowadzeniu jakiegoś CMS'a. Obecnie można znaleźć mnóstwo darmowych silników, co może zachęcić webmastera. A jeśli jeszcze szukać nowych pomysłów to pokusiłbym się o RSS, z tym, że mało ludzi tego używa. Baaaa.. mało ludzi nie wie, co to tak naprawdę jest, dlatego traktuję ten pomysł z góry jako nietrafiony
Przemysław K. - 4.01.2012